سفر به کره جنوبی-سئول-بخش اول

سفر من به کشور کره جنوبی مربوط به دو سال پیشه. تو این مدت همیشه میخواستم خاطراتم و اطلاعاتی که بدست آوردم رو یه جایی ثبت کنم، شاید یه روزی به درد کسی بخوره، اما متاسفانه تا امروز موفق به این کار نشده بودم.

حالا به توصیه دوستای خوبم از این به بعد قصد دارم در مورد اون سفر و سفرهای بعدیم اینجا بنویسم. امیدوارم کار خوبی از آب در بیاد.

تو این پست میخوام در مورد بخش اول سفرم در سئول بنویسم.

کشور کره جنوبی، از شرق با ژاپن، از غرب با چین و از شمال با کره شمالی همسایه س. پایتختش شهر سئول هم در شمال غربی این کشور قرار داره.

 

 

شکل زیر هم محدوده سئول رو نشون می ده. این شهر دو فرودگاه اصلی داره: فرودگاه اینچئون (شماره 1) که مربوط به سفرهای خارجیه و فرودگاه گیمپو (شماره 2) که بیشتر مربوط به سفرهای داخلیه. 

 

 

 

شهر سئول توسط رودخانه زیبایی به اسم رودخانه هان به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شده. بخش تاریخی و توریستی شهر در نیمه شمالی و بخش مدرن و تجاری شهر در نیمه جنوبی اون قرار داره. خط سفید هم به لطف گوگل ارث عزیز محدوده شهر رو نشون می ده.

این رو هم بگم که خیابون تهران به عنوان مهم ترین خیابون منطقه معروف و پولدارنشین گانگنام هم در بخش جنوبی شهر واقعه. گانگنام استایل رو که یادتونه.....

 

 

به نظر من و طبق تجربیاتی که داشتم، خط آبی که تو شکل زیر نشون داده شده، بهترین محل برای انتخاب هتله. سمت شرق این خط منطقه بازار دونگ دمون قرار داره که از طریق کانالی که خط آبی روش نشون داده شده، به سمت غرب و محدوده کاخ های سلطنتی و میدان های معروف وصل می شه. اگر رو نقشه های سایت هایی مثل tripadvisor.com هم نگاه کنید، بیشترین تراکم هتل ها در این قسمته. البته به علاوه منطقه میونگ دانگ نزدیک برج نامسان سئول (که به N-Seoul tower هم معروفه). منطقه میونگ دانگ در جنوب خط آبی رنگ افقی و بین اون و اون لکه سبز رنگ قرار داره. لکه سبز هم تپه ایه که برج نامسان در اون قرار داره، البته بگم که این برج از برج میلاد خودمون خیلی کوتاه تره! شمال خط آبی افقی هم منطقه اینسادونگ واقعه که اونم یه منطقه توریستیه.

  خط آبی عمودی هم در شمال به کاخ های سلطنتی می رسه و در امتدادش میدان های معروف و هنینطور سیتی هال قرار داره که بیشتر هتل های گرون قیمت تو این خیابون واقعن.

نقشه زیر هم متروی سئول رو نشون میده که همه قسمتهای شهر رو پوشش می ده، به علاوه اینکه تو هر دو تا فرودگاه هم ایستگاه داره! می بینید که با متروی ما اصلا قابل مقایسه نیست!!

متروی سئول تو بعضی ایستگاه ها واقعا عظمت خودشو نشون می ده، به طوری که باید حدود نیم ساعت پیاده روی کنید و کلی مغازه خوشگل رو ببینید تا به سطح زمین برسید! ما وقتی برای اولین بار خواستیم از مترو استفاده کنیم، یه پیرمرد مهربون کنار دستگاه فروش بلیت ایستاده بود که داوطلب کمک به توریستا بود و بهمون یاد داد که چطوری از دستگاه استفاده کنیم. تو سئول باید ایستگاه مقصد رو مشخص کنی و با توجه به فاصله ایستگاه های مبدا و مقصد، دستگاه هزینه رو به شما نشون می ده و بلیت رو در قالب کارت به شما می ده که بعدا می تونید اونو در ایستگاه مقصد و پس از خروج، وارد دستگاه مخصوص کنید و به اصطلاح پسش بدید و دستگاه هم مبلغ 500 وون معادل حدود 1500 تومن رو به شما پس می ده، بابت این که لطف کردید کارتو بهشون پس دادید!!

اینم بگم که درب متروی سئول تو بعضی ایستگاه ها از سمت چپ و تو بعضی ایستگاه ها از راست باز می شه. چون سکوی بعضی ایستگاه ها مثل متروی تهران در دو طرف ریل قرار دارند، اما تو بعضی ایستگاه ها، سکو در وسط و ریل های رفت و برگشت در دو طرفش قرار دارن. اینه که اگه اینجا عادت به تکیه دادن به در دارید، حواستون جمع باشه!!

به علاوه، قطارهای سئول مثل قطارهای متروی تهران داخلش شیشه نداره که بهش تکیه بدید، بنابراین حواستون به اینم باشه، تا مثل من ناخواسته روی یه آقا پسر خوش تیپ نیفتید!! باور کنید ناخواسته بوووووود!!!! 

 

این هم از اولین عکس من در اولین شب اقامتم در هتل که البته در منطقه توریستی شهر واقع نبود. 

 

 

فردا صبح بعد از رسیدن، و بعد از صرف صبحانه در هتل عازم اولین مقصد توریستی سئول، یعنی برج نامسان شدیم.

 

 

 

برای رسیدن به برج نامسان با مترو به نزدیک ترین ایستگاه به برج و از اونجا با اتوبوس به سمت برج رفتیم. همونطور که گفتم، برج نامسان روی یک تپه واقعه که اتوبوس تقریبا تا نزدیکی محوطه برج می ره. 

 

 

 البته مسیر کوتاهی هم باید خودمون پیاده روی می کردیم.

 

 

  محوطه برج نامسان 

 

 

و این هم از خود برج نامسان 

 

 

و این هم پوستر گروه محبوب Cnblue روی شیشه یه مغازه پای برج که یکی از معروف ترین گرو های راک کره هستن و اعضاش هم تو سریالهای معروفی بازی کردن! 

 

 

بالاخره و بعد از خرید بلیت با آسانسور به بالای برج می ریم و منظره سئول رو از فراز این برج تماشا می کنیم. رودخونه وسط شهر هم از بالا منظره واقعا زیبا و تماشایی داره.

 

 

 

داخل برج نامسان هم مثل برج میلاد قسمت هایی برای فروش هست. البته بیشتر عروسک و کیف پول و اینجور چیزاس.

 

 

این هم از خرس های تدی که به یاد سریال "روزگار شاهزاده" که خیلی از ما هم دیدیمش، اینجا گذاشتن.

 

 

به طبقه پایین برج برمی گردیم، جایی که فروشگاه ها قرار دارن و البته بخشی که یادگاری بازدیدکنندگان رو در خودش داره. یادگاری هایی به صورت صفحات مربع شکل یک دست با شکل برج روش که با آهنربا به دیوار می چسبه. دیدن این که هم وطنامون اونجا رو هم از برکت وجود خودشون محروم نذاشتن، برامون جالب بود.

 

 

 چرخی تو مغازه ها می زنیم که البته با قیمت های سرسام آورش، خرید اصلا به صرفه نیست! فقط چند تا چیز جالب اونجا پیدا کردم که ازشون عکس گرفتم، مثل:

خرگوش خوکی.... کسایی که سریال کره ای "تو زیبایی" رو دیدن، حتما موضوعو متوجه می شن!

 

 

 عروسک گیتار به دست مربوط به سریال "ضربان قلب". می بینید که قیمتشو زده 15000 وون که می شه کمی بیشتر از 45000 تومن!!!

 

 

عکس یونگ هوا لیدر Cnblue و بازیگر معروف جانگ گون سوک معروف به سوکی!

 

 

از مغازه جالب که بیرون می زنیم، بارون شدید شروع می شه. ماه های مرداد و شهریور که من اونجا بودم (البته فقط به مدت دو هفته) تقریبا جزو ماه های بسیار پر باران سئول هستن و اصلا نباید بدون چتر از هتل خارج بشید! شدت بارون خیلی زیاده ولی معمولا بعد از چند دقیقه قطع می شه. اینم بگم که رطوبت سئول تو ماه مرداد و شهریوز خیلی بالاس. تو پست بعدی نمودار تغییرات دما و بارش رو هم براتون می ذارم.

 

 

 بعد از این که بارون قطع شد، یکمی تو محوطه برج گشت و گذار کردیم و بعدش با وسیله ای مثل تله کابین که اسمشو نمی دونم و شامل یک اتاق شیشه ای بزرگه که حدود 20 نفر ایستاده توش جا می شن، از تپه برج پایین اومدیم و به خیابون رسیدیم. 

 

 قدم زنان که از پیاده روی خیابون می رفتیم، چشممون به یه سری پله خورد که از پیاده رو به سمت بالا یعنی روی تپه می رفت. خوب، ما هم که ماجراجو.... راه افتادیم!

 

 

 و بالای پله ها به این محوطه رسیدیم. محوطه ای واقعا زیبا...

 

 

و بعد از طی مسیر در این محوطه به بخشی رسیدیم که این ساختمون در اون قرار داشت. کنار این ساختمون هم آبشار کوچیک قشنگی بود که کمی کنارش نشستیم و خستگی در کردیم. 


 

و باز هم مسیر رو ادامه دادیم تا به جایی رسیدیم که یه سری پله بلند، ما رو به یک معبد کوچیک می رسوند!

البته ظاهرا اون جا یه جای خصوصی بود و شخصی که اونجا بود، اجازه نداد که ما وارد شیم. 

 

 

 بعد از کلی راه رفتن در محوطه تپه و برگشت به خیابون، توی یکی از رستوران هایی که اونجا بود غذا خوردیم و .... چشمتون روز بد نبینه!!! این اولین غذای کره ای بود که من خوردم (البته بجز نودل!).... وحشتناک تند بود!!! این غذا رو براتون به صورت جدا جدا میارن، یعنی یه کاسه برنج، مخلفات و سس. که باید همه رو با هم تو این ظرف سفالی قاطی کنید و بخورید!

اگه نخواید سس اضافه کنید، بی نهایت بی مزه و اگه اضافه کنید، به طرز وحشتناکی تند می شه! حالا خودتون هر جور که صلاح می دونید!!

  

 

/ 21 نظر / 1066 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محد

عالی بود.منم خیلیییی دوس دارم برم کره.

mahshid

واقعا عالی بود...کشور خیلی قشنگیه ...ممنون بابت عکسا...

ابوالفضل

سلام..زبان کره ای بلدی؟چجوری تونسنتی بری؟چه چیزایی لازم هست برای سفر؟با چقد پول تونستی بری اونجا؟چقد موندی اونجا؟الان کجایی؟ حتما جواب بده.مهمه واسم.

میشه بگید با چقدر هزینه تونستید برید اونجا؟

غزاله

خیلی عالیه کره واقعا یک شهر رویایی است[چشمک][لبخند]

omid

سلام ارزوی من هم سفر و زندگی در کره جنوبی هست چون من عاشق یکی از بازیگران معروف کره هستم و همینطور اطلاعات زیادی از کره دارم و من یقین دارم این ارزوی من که همون سفر و زندگی در کره هست در اینده نزدیک بر اورده میشه شما هم برام دعا کنید

محسن

سلام من هم اونجا رفتم بی نهایت زیبا بود و یکی از دلایل اینکه پوست کره ای ها بسیار صاف و زیبا هست علاوه بر ژنتیک بخاطر رطوبت بسیار بالایی که در آن کشور هست می باشد چون رطوبت بی نهایت برای پوست مفیده. ...باتشکر

لیلی

شما تو کدوم فصل رفتید

لیلی

شرایط گرفتن اقامت دایم اونجا رو میدونید

کیانا

سلام واقعا ممنون از متن خیلی خوبتون یه سوال داشتم توی سءول کسی انگلیسی حرف نمیزنه?? منظورم مثل کره ای میمونه، اخه زبان دومشون انگلیسیه.یعنی تمام تابلوها کره ای نوشتن?