سفر به کره جنوبی-جزیره ججو-بخش دوم-سفر به اکولند

 بخشی از سفر که امروز می خوام براتون در موردش بگم، بدون اغراق زیباترین بخش سفر من به کره جنوبی بود. سرزمینی زیبا در قلب جزیره ججو که جالبه بدونید روی نقشه های توریستی هیچ اثری از اون نیست!

حالا ما چطور اونجا رو پیدا کردیم؟

قضیه ازین قراره که طبق نقشه های توریستی که در اختیارمون بود، قرار بود به محل stone park بریم که یکی از محل های معروف و دیدنی جزیره ججوست. مجسمه های سنگی stone park که نمونه شونو می تونید تو عکس زیر ببینید، در واقع نماد جزیره ججو هستند. توی خیلی از فروشگاه های صنایع دستی جزیره هم می تونید از این مجسمه ها (البته کوچیکشو) پیدا کنید.

 

 

برای پرسیدن مسیر، رفتیم سراغ مدیر هتل که شیفت روز، پشت میز پذیرش می ایستاد و با این که انگلیسیش خیلی ضعیف بود، انقدر قشنگ با پانتومیم منظورشو می رسوند که فکر می کردی داره فارسی حرف می زنه! بهمون فهموند که نرید stone park! اونجا چیزی بجز سنگ نداره! برید روبروش، یه جایی به اسم Ecoland!

حالا ما هم مونده بودیم حرف نقشه های توریستی رو گوش کنیم یا حرف مدیر هتل رو!!

نهایتا تصمیم گرفتیم به حرف مدیر هتل گوش کنیم و راه افتادیم به سمت اکولند!!

محل اکولند هم دقیقا روبروی Stone park بود و Stone park هم که می تونید جاشو تو نقشه زیر، تقریبا بین بخش شمال شرقی جزیره و بخش مرکزیش در ادامه اون نوار بنفش رنگ پیدا کنید.

 

 

 

این هم نقشه اکولند! که در واقع بیشتر محل گشت و گذار خود کره ای ها و مردم محلی ججوست.

اکولند شامل یه منطقه جنگلی، دریاچه و طبیعت خیلی زیباست که با قطار باید مسیرش ها رو طی کرد و در بعضی جاها ایستگاه داره و می تونید پیاده شید و اونجا به گشت و گذار بپردازید. هر وقت هم گشت و گذار تموم شد، باید منتظر بمونید تا قطار بعدی بیاد و باهاش به ایستگاه های بعدی برید. تا اینکه در نهایت، به محلی برسید که سوار قطار شدید.

این مناظر طبیعی و زیبا تو کشور ما هم کم نیست. ای کاش یه چنین تمهیداتی اینجا هم بود تا می شد بیشتر از زیبایی هاش لذت برد!

 

 

خوب..... حالا سفر ما به اکولند شروع می شه:

از اتوبوس که پیاده می شیم، بر جاده، درست روبروی محل Stone park، تابلوی Ecoland رو می بینیم که ما رو به دیدن خودش دعوت می کنه!

 

 

برای رسیدن به اکولند هم باید مسیر تقریبا طولانی رو پیاده بریم. البته کسی مثل ما این مسیر رو پیاده نمی رفت و همه با ماشین شخصی این مسیر رو می رفتن.

 

 

 

مسیر رفت رو پیاده رفتیم، اما موقع برگشت از اکولند، وقتی تا نصف مسیر رو پیاده رفته بودیم، ماشینی از کنار ما رد شد و توی پیچ دوری زد و برگشت. یه خانواده بودن با دو تا کوچولوی ناز که لطف کرده بودن بخاطر ما دور زده بودن تا ما رو هم سوار کنن.

وقتی سوار ماشین شدیم، یکی از بچه ها با لهجه بامزه ای پرسید که اهل کجا هستید

 قلب

  اینم بگم که تو کره، بچه های کوچیک خیلی بهتر از بزرگترها انگلیسی حرف می زنن. حتی یک بار شد که ما آدرس پرسیدیم و پدر و مادر بچه کوچیکشونو صدا زدن تا حرفای اونا رو برای ما ترجمه کنه.

 

 

بعد از پیاده روی در مسیر، به ایستگاه اول اکولند می رسیم. جایی که باید بلیت تهیه کنیم و منتظر قطار بمونیم. 

 

 

 

تا قطار بعدی آماده شه، فرصت داریم که کمی داخل محوطه بگردیم و بارون زیبا هم زیبایی اونجا رو دوچندان می کنه.... 

 

 

بالاخره قطار از راه می رسه!

بخاطر بارون، پرده های نایلونی اطراف قطار رو می کشن تا در حال حرکت، مسافرا خیس نشن.

 

 

بعد از عبور از مسیر کوتاهی، به اولین ایستگاه محوطه اکولند می رسیم. دریاچه زیبایی که هر چی از زیبایی و آرامش محوطه ش بگم، کم گفتم....

هنوز بارون شدیدی می باره و سطح دریاچه رو مواج می کنه.

این زوج جوان زیر این چتر هم زیبایی عکس منو چند برابر کردن...

همونطور که قبلا هم گفتم جزیره ججو محل سفر زوج های جوان و گذروندن ماه عسل اون هاست.

 

 

 

 

 

 

 

محوطه اطراف دریاچه... 

 

 

 

 

من خودم عاشق این عکسم هستم... پر از حس آرامشه... 

 

و زوج جوان دیگه ای که در کنار مجسمه های سنگی مشغول ثبت لحظه های قشنگ زندگیشونن...

 

 

 

 

حیف شد که بخاطر راحت تر آپلود شدن عکس ها مجبور شدم کیفیتشونو کمی پایین بیارم. این عکس ها رو البته با همین کیفیت تو سایت Tripadvisor هم گذاشتم.

 

 

بعد از گشت و گذار طولانی در ایستگاه دریاچه، باز سوار قطار می شیم تا راهی ایستگاه بعدی بشیم.

قطار از بین درخت ها و مسیرهای پیچ در پیچ می گذره... 

 

 

 

 

 

 

 

تا سرانجام به ایستگاه بعدی می رسه که پارک بازی بچه هاست. 

 

 

برای شغل های مختلف، محل های مختلفی رو درست کردن که برای بچه ها جذابیت زیادی داره. 

 

 

بعد از کمی گشت و گذار در این ایستگاه، باز سوار قطار می شیم و چون برای رسیدن به مراسم اختتامیه کنفرانس عجله داریم، در ایستگاه های بعدی پیاده نمی شیم تا بتونیم ناهار هم بخوریم.

 

و این کوچولوی بامزه که از روی کنجکاوی سرشو از قطار بیرون آورده بود تا اینکه برگشت و با دوربین من چشم تو لنز شد! خنده 

 

 

من چون نمی خواستم غذای کره ای بخورم، یه پیتزا سفارش دادم که چشمتون روز بد نبینه....... واقعا هیچ جا پیتزاهای ایران رو نداره!

قیمت این پیتزا حدود 12 دلار بود.

 

 

سفر ما در اکولند به پایان رسید و خاطرات خیلی قشنگی برامون به جا گذاشت.

بعد از مراسم اختتامیه کنفرانس، راهی ایستگاه اتوبوس نزدیک محل کنفرانس می شم تا به هتل برگردم و برای آخرین بار مناظر زیبای جزیره ججو رو از پشت قطرات بارونی که به شیشه اتوبوس می خوره ببینم. 

 

 

 

 

و فردا صبح بار و بنه رو جمع می کنیم تا به پرواز ظهرمون به سمت سئول برسیم.

پرواز ما مترادف بود با شروع توفان شدیدی که ده سال بود در اون منطقه نیومده بود! و طبیعتا پرواز هم با چند ساعت تاخیر انجام شد. بارونی که به شیشه های سالن فرودگاه ججو می خورد، شبیه آبی بود که از یک تانکر تخلیه می شد!

بهر صورت، پرواز ما انجام شد و ما مجددا با Jeju air راهی سئول شدیم.

 

 

 

منتظر پست بعدیم باشید عینک 

 

/ 12 نظر / 460 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیر حسین

با سلام خدمت شما دوست عزیز انصافا وبلاگ زیبا با طراحی عالی و پست های متفاوتی داری عالیه جدی میگم برای این که به وبلاگ منم سر بزنی به درس: amirhossein-esshaghabadi.rzb.ir برو و حتما نظر بده مطمئنم پشیمون نمیشی . پس یادت نره نظر بدی. خیلی مچکرم.

Shiva

دوست عزيز من کف کردم بى صبرانه منتظر پست هاى بعدت هستم خيلى باحال تعريف مى کنى

المیرا

بازم ممنون[قلب]

مهسا

سلام عزیزم .... وای عالی بود .... واقعا لذت بردم ... فوق العاده بود ... احساس میکنم خودم اونجا بودم [نیشخند] قسمتی که نوشتی که آخرین لحظات تو ججو میگذرونم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و یک لحظه فکرکردم من جای تو اونجا بودم و کم مونده بود گریه کنم!!! وای آرزو میکنم یک روز منم بتونم برم از نزدیک اونجا ببینم^^ منتظر پست های قشنگت هستم .... فایتینگ [ماچ]

زهره سادات

سلام رویا جان خیلی خوب بود. هر دو جاش رو دوست داشتم... چه اون مجسمه های سنگی با مزه بودن...

doost

prefect...

sima

I like it,thanx dear

فاطمه

سلام...امروز داشتم اتفاقی تو نت میچرخیدم که سایت تو رو پیدا کردم... یه سوال...یعنی تو واقعا به کره جنوبی رفتی؟...کی رفتی؟ جدبدا؟ تنها رفتی؟ واسه چی رفتی؟ با چی رفتی؟میشه بگی تو خیابونای سئول عکس لی مین هو هم هست یا نه؟ وای ببخشید...من هول کردم هی تند تند سوال میپرسم... اگه میشه جوابم رو بده... من زود به زود به این سایت سر میزنم تا جوابم رو بگیرم ها...

محد

سفرنامه ججو از سئول هم جالبتر بود.لذت بردم

غزاݪ

پست هاتون واقعا عالی اما می خواستم به یه سوالم جواب بدین و اونم اینه که شغل شما چیه که شمارو به جزیره ی ججکو دعوت کردن عزیزم خیلی مهمه اگه میشه جواب من رو به جی میلم بفرستید ممنون میشم[قلب][چشمک]