سفر به کره جنوبی-جزیره ججو-بخش اول

 

 سلام به همه دوستای خیلی خوبم که بعد از انتشار اولین پستم در مورد سفر، چه به صورت شفاهی یا چه به صورت کتبی و پیغام خصوصی لطف کردن و پیشنهاداتی در مورد مفیدتر شدن مطالب وبلاگ دادن.

به پیشنهاد دوست خوبم زهره سادات اول کمی در مورد کلیات سفر براتون می گم.

سفر کره جنوبی من برای شرکت در یک کنفرانس بود که در جزیره ججو برگزار شد. خوب قاعدتا سفر به کره نیاز به ویزا داره و از موارد لازم برای اون نوع ویزایی که من می خواستم برای شرکت در کنفرانس بگیرم، دعوت نامه بود که دبیرخانه کنفرانس لطف کردن و برام فرستادن. به علاوه رزرو هتل در شهر یا شهرهایی که قصد سفر به اونجا رو هم دارید لازمه و همینطور بلیت هواپیما. موارد کامل رو می تونید تو سایت سفارت کره جنوبی که خوشبختانه به فارسی هم همه چیز رو توضیح داده ببینید. دو سال پیش که من ویزای کره رو گرفتم، هزینه ویزا 50 دلار بود و گرفتن ویزا هم دو هفته طول کشید. اگه مدارکتون کامل باشه، دلیلی نداره که بهتون ویزا ندن. ویزای من هم برای مدت دو ماه صادر شد.

برای رزرو هتل، من اکیدا بهتون پیشنهاد می کنم که هتلتون رو خودتون انتخاب کنید. البته این در صورتیه که کسی رو داشته باشید که ویزا کارت یا هر نوع کارت اعتباری بین المللی داشته باشه. فقط کافیه تو کارت به اندازه رزرو هتل پول باشه، اما با رزرو هتل، می تونید گزینه ای که مربوط به پرداخت نقدیه رو انتخاب کنید و هزینه رو در محل پرداخت کرده و کارتتون رو آزاد کنید.

حالا دلیل این که می گم خودتون هتل رو بوک کنید اینه که اولا آژانس های گردشگری با تعداد محدودی هتل در ارتباطن و بنابراین نمی تونن هر هتلی که شما بخواهید رو براتون رزرو کنن و اگر هم این کار رو بکنن، مطمئنا براتون گرون تر در میاد، چون حق الزحمه می گیرن و یه نکته منفی دیگه هم این که شما با رزرو هتل از طریق یک آزانس مسافرتی، تمام هزینه هتل رو قبل از سفر باید بپردازید.

برای بوک کردن هتل هم سایت های مختلفی وجود داره که من خودم با booking.com راحت تر هستم. سایت هایی مثل tripadvisor.com هم برای دیدن عکس های مسافرانی که در هتل ها اقامت داشتن خوبه، ولی دقت کنید که در سایت booking، فقط افرادی که اون هتل رو رزرو کردن، و تازه بعد از شروع مدت رزرو می تونن در مورد هتل نظر بدن. یعنی شما با اطمینان بیشتری می تونید در مورد مشخصات اون هتل قضاوت کنید. نکته دیگه ای هم که می تونم اضافه کنم اینه که روی نقشه ببینید بیشترین تراکم هتل ها در کدوم قسمت شهره، و سعی کنید همون جا هتل رزرو کنید.

در مورد برنامه سفر هم بگم که ما حدود یک و نیم روز در سئول بودیم، بعد برای مدت 5 روز به جزیره ججو رفتیم و بعدش باز به سئول برگشتیم و مجددا 5 روز رو در سئول گذروندیم. پست قبلی هم مربوط به دفعه اولیه که در سئول گذروندیم. من هم مطالب رو به ترتیب زمانی اینجا می ذارم.

تو پست قبلی گفتم که نمودارهای بارش و دما رو هم براتون می ذارم. همون طور که می بینید تو سئول، حداکثر دما در ماه های ژوئیه و اوت وجو داره و بیشترین دمای ثبت شده هم 38.4 درجه سانتیگراد بوده! متوسط روزانه دما در گرمترین ماه ها هم کمتر از 26 درجه سانتیگراده! از لحاظ بارش و رطوبت هم ماه ژوئیه رکورد دار بیشترین هاست.

 

 

 تو جزیره ججو هم مثل سئول، ماه های ژوئیه و اوت رکورد دار هستن. البته بگم که منبع عکس ها ویکی پدیاست. راستی، طبق این نمودار ها، بارش سئول از ججو بیشتره!

 

 

 خوب حالا می ریم سراغ جزیره ججو. این جزیره که بیشتر ما ایرانی ها به اشتباه اونو جیجو (Jijo)!!! تلفظ می کنیم و احتمالا بخاطر سریال های دوبله شده س، تلفظ صحیح اسمش، ججو (Jeju) ست.

تو خیلی از سریال ها دیدم که برای ماه عسل می رن ججو و واقعا هم جزیره ججو بی نظیره. مناظر طبیعی و زیباش در کنار تمیزیش، باعث شده ججو یک مقصد گردشگری عالی برای توریست ها باشه. مناظری که شاید زیباتر از اون هم در کشور ما وجود داشته باشه، اما روش کار نشده و فاکتور تمیزی و پاکیزگی هم متاسفانه هنوز تو فرهنگ ما نهادینه نشده.

تو پست بعد تصاویری خواهم گذاشت که از دیدنش شگفت زده خواهید شد! هاها...

جزیره ججو در جنوب کشور کره در اقیانوس آرام قرار داره، دقیقا همون محلی که علامت آبی روی این شکل نشون می ده. 

 

 

 این هم نقشه ججو که یک جزیره تقریبا بیضی شکله و در مرکزش کوه هالا (هالاسان) قرار داره که یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در جزیره ججوست.

 

 پرواز هوایی ما از سئول به جزیره ججو، با Jeju air با آرم نارنجی خوش رنگش انجام شد که از طرف هتلمون  در سئول برامون رزرو شد. محصول معروف جزیره ججو، میوه نارنگیه که واقعا خوشمزه س و می تونید تافی ها، آب نبات ها و شکلات های نارنگی رو از سوپرمارکت های ججو تهیه کنید.

تو جزیره ججو مثل سئول از مترو خبری نیست و باید از تاکسی یا اتوبوس برای جابجایی استفاده کنید. با توجه به هزینه خیلی بالای تاکسی ها، قاعدتا استفاده از اتوبوس بهترین گزینه برای گردش در اطراف جزیره س.

مقصد اول در ججو، غار مانجانگل (manjanggul cave) بود. برای رسیدن به این غار با اتوبوسی که جزیره رو دور می زنه به نزدیک ترین ایستگاه به این غار رفتیم.

گشت و گذار با اتوبوس به شما این امکان رو می ده که مناطق روستایی، مناظر بکر، کوهستان، جنگل و دریا رو بینید. جزیره ججو ابرهای زیبایی داره که رنگ قشنگی به آسمون میدن.

 

 

 بعد از پیاده شدن از اتوبوس در نزدیک ترین ایستگاه به غار، مسیری حدود نیم ساعته رو پیاده روی کردیم. اولین شکل، ابتدای مسیر پیاده روی و بقیه عکس ها طول اون مسیر فوق العاده زیبا رو نشون می ده.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 بعد از حدود نیم ساعت پیاده روی و شاید هم بیشتر!، به محوطه نزدیک غار رسیدیم.

 

 

این هم از ورودی غار! 

 

 

غار به شدت خنک بود، بطوری که وقتی از گرما و رطوبت زیاد بیرون، وارد غار شدیم، یخ زدیم!

 

 

 مسیر رفت غار حدود یک کیلومتره که با برگشت می شه حدود دو کیلومتر پیاده روی. انتهای غار هم بسته س.

اگه روزی گذرتون به جزیره ججو افتاده، این غار از مکان هاییه که اصلا اصلا نباید از دست بدید!

این هم از دهانه غار، که عکسش از داخل غار گرفته شده. 

 

 

 و این هم عکس رویایی من با دوربینی با لنز بخار کرده...... بعد از خروج از غار!! 

 

 

 

 

 

 

محیط اطراف غار دارای فضای سبز واقعا زیبایی بود که تمیزیش واقعا تو چشم می زد. فرض کنید این محیط پاتوق ما بود! الان کلی ته سیگار اونجا بود، به اضافه دوستان در حال کشیدن قلیان!!!!!!!!

 

 

 

 

 دوباره از مسیر غار به جاده پیاده بر می گردیم و در اطراف ایستگاه اتوبوس این مجسمه رو می بینیم که گوشه جاده جا خوش کرده.

 

 

 

 

 هتلی که ما توش ساکن بودیم، در شمال جزیره واقع بود و محل کنفرانس در جنوب جزیره. بنابراین، هر روز در مسیر رفت و برگشت با اتوبوس که عرض جزیره رو از شمال به جنوب طی می کرد، این منظره های زیبا رو می دیدیم...

 

 

 

 

 باز هم سوار اتوبوس می شیم و در ایستگاه کنار یکی از سواحل پیاده می شیم.

 

 

  

 

 این هم از منظره اقیانوس از داخل ساختمانی که کنفرانس توش برگزار شد.

 

 

درختان بلند کنار خیابون، در اطراف محل کنفرانس.

همین الان هم که عکس ها رو می بینم، دلم می خواد ساعت ها رو نیکت کنار درخت ها بشینم و به مناظر اطرافش خیره بشم.... 

 

 

 

 

این هم خود محل کنفرانس. من این عکسو از ایستگاه اتوبوس نزدیکش گرفتم.

 

 

 

منتظر پست بعدیم باشید 

عینک

 

/ 6 نظر / 554 بازدید
مهسا

سلام عزیزم ... واقعا از وبلاگت و سفرنامت لذت بردم عالی بود ... هم خیلی جذاب توضیح دادی و هم عکس های عالی گزاشتی [دست] عزیزم اسمتو هم نمیدونم ولی میدونم دختری ... من مهسا هستم و از آشناییت خوشبختم ... خیلی خوشحال میشم اگر بتونیم باهم در ارتباط باشیم .... راستش من قصد دارم برای ادامه تحصیل برم کره و خیلیخوشحال میشم اگر بتونم باهات در ارتباط باشم و با یکی که از نزدیک اونجا بوده صحبت کنم و راهنمایی بگیرم .... آدرس میلمو مینویسم و خیلی ممنون میشم اگر باهم دوست بشیم ... راستی میشه دقیقا بدونم برای چه کنفرانسی رفتی چون خیلی دنبال همچین موقعیت هایی هستم که بتونم قبل از اپلای یکدفعه برم اونجا ! منتظر پست های قشنگتم هستم ... فایتینگ [گل] Mahsa_MV73@yahoo.com

زهره سادات

سلام رویا جون ممنون از لطفی که به من داشتی و من رو دوست خودت خطاب کردی عزیزم و سپاسگزارم از نوشته های خوبت... کره جزء اولویت های من در سفر نیست و خوشحالم که شما ازش می نویسی تا من هم در رابطه با این کشور بیشتر و بهتر بدونم. منتظر قسمت بعدی هستم...[گل]

Thanks again.....

پیمان

سلام.فوق العاده بودن راستش برا ماه عسل میخوام برم جزیره جیجو.به نظرت ویزا میدن؟؟؟ در ضمن هزینه رفت و برگشتم به نظرت چقدر میشه؟؟ و هزینه کلم (شامل اقامت تو یه هتل خوب و متوسط و غذا و...) چقدر میشه!؟ میخوام باهات در ارتباط باشم.بازم میام لطفا جوابم رو بهم ایمیل کن.منتظرم منتظرماااااااااااااااااا.[لبخند] یا ایمیل کن یا تو وبلاگم نظر بزار. رک بگم؟؟حرف نداره توضیحاتت[گل]

فریما

Wow!خیلی زیباست!! از سئول تا جیجو خیلی راهه؟!راه های آبی هم داره؟!بهترین هتل در جیجو کدومه؟!

محد

ایوللللللل.خیلی باحال بود.